Meci nebun cu răsturnare de situație în campionatul Franței

Sambata, 11 Martie 2023, ora 10:26
1574 citiri
David a marcat trei goluri pentru Lille FOTO facebook

Formaţia OSC Lille a condus cu 2-0 şi apoi cu 3-1, dar a încheiat la egalitate, scor 3-3, vineri, pe teren propriu, cu Olympique Lyon, în etapa a XXVII-a a campionatului Franţei.

David a fost marcatorul celor trei goluri ale echipei din Lille, în minutele 46, 61 şi 79 - ultimele două din penalti.

Însă, Lyon a revenit prin reuşitele semnate de Barcola (64) şi Lacazette (83 şi 89).

Cei de la Lille au crezut chiar că pot învine cu 4-3, după ce s-a acordat un penalti în prelungiri. Adam Ounas luase mingea şi era pregătit să şuteze, însă arbitrul a consultat sistemul VAR şi a revenit asupra deciziei.

În clasament, Lille rămâne pe locul 6, în timp ce Lyon a urcat pe 8.

Două fete, de 6 și 11 ani, atacate cu un cuțit în apropierea unei școli din Franța. Primele informații despre agresor
Două fete de 6 și 11 ani au fost transportate la spital joi, 18 aprilie, după ce au fost atacate cu un cuțit de un bărbat, în apropierea unei școli. Incidentul a avut loc în orașul...
Fosta soție a lui Vladimir Putin a rămas fără vila de pe costa Atlanticului. Cum s-a ajuns la confiscare decisă în Franța FOTO
Ludmila Putina, fosta soție a dictatorului rus Vladimir Putin, a rămas fără vila de pe riviera franceză, numită și „Suzanne”. Autoritățile franceze au confiscat conacul în valoare...