Barcelona a făcut scor cu Bilbao! Cine a fost omul meciului pentru catalani

Luni, 24 Octombrie 2022, ora 08:11
3484 citiri
Dembele a fost omul meciului FOTO facebook

FC Barcelona a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Athletic Bilbao, într-un meci contând pentru etapa a 11-a din La Liga Santander.

FC Barcelona a condus cu 3-0 în minutul 22 şi a încheiat cu scorul de 4-0 meciul cu Athletic Bilbao. Francezul Dembele a fost omul meciului cu un gol și trei pase de gol.

Catalanii au 28 de puncte în clasament şi rămân la trei puncte distanţă de lider, Real Madrid.

Atletico Madrid a învins pe Betis, la Sevilla, prin dubla lui Griezmann, care a ajuns la 5 goluri stagionale. Madrilenii lui Simeone sunt pe poziţia a treia în clasament, cu 23 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică în etapa a 11-a din La Liga Santander:

Espanol Barcelona – Elche 2-2 (Puado 24, Braithwaite 67 / Milla 11, Verdu 82);

Betis Sevilla – Atletico Madrid 1-2 (Fekir 84 / Griezmann 54, 71);

Villarreal – Almeria 2-1 (Alex Baena 56, Jackson 90+4 / Melero 31);

Girona – Osasuna 1-1 (Lopez 45+1 / Kike Barja 37);

FC Barcelona – Athletic Bilbao 4-0 (Dembele 12, Roberto 18, Lewandowski 22, Ferran Torres 73).

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...