Denis Drăguș a dat golul victoriei pentru Standard Liege în ultima etapă din Belgia. Fotbalistul român a ajuns la șase reușite

Miercuri, 02 Martie 2022, ora 23:15
1815 citiri
Denis Drăguș. Foto: Instagram / Denis Drăguș

Standard Liege a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Beerschot, într-o restanţă din etapa a XIX-a a campionatului belgian.

Golul a fost marcat de atacantul Denis Drăguş, în minutul 34. El a fost titular, a primit un cartonaş galben în minutul 90 şi a fost schimbat, în minutul 90+1.

Drăguş are şase reuşite în campionat, în acest sezon.

Gazadele au jucat în inferioritate numerică din minutul 52, după eliminarea lui Dussenne.

După 29 de etape, Standard ocupă locul 14, cu 32 de puncte, la egalitate cu Oostende, de pe locul 13, la 12 puncte de Genk, de pe locul 8, ultimul de play-off de Conference League.

Beerschot este pe locul 18, ultimul, cu 16 puncte.

Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...