Magnific! Gol de poveste marcat de românul Denis Drăguș în Belgia VIDEO

Duminica, 16 Octombrie 2022, ora 21:23
2913 citiri
Denis Drăguș

Denis Drăguş, atacantul român al echipei Standard Liege, a marcat duminică un gol în partida cu Royal Antwerp, scor 3-0, din etapa a 12-a a Jupiler Pro League.

Echipa belgiană Standard Liege a jucat pe teren propriu împotriva formaţiei Royal Antwerp, în etapa a 12-a din campionatul Belgiei, Jupiler Pro League.

În meciul de pe stadionul Maurice Dufrasne gazdele au avut un start de partidă extraordinar, conducând cu 3-0 în minutul 9. William Balikwisha a deschis scorul în minutul 2, apoi românul Denis Drăguş a marcat după o cursă finalizată cu un şut la vinclu, în minutul 4. Tabela a fost închisă în minutul 9 de către Cihan Canak.

Drăguş a fost înlocuit în minutul 77 cu Stipe Perica.

Poveste de film. Fost coleg cu Hagi și Popescu, terorizat de Erdogan: "Nu mai am loc nicăieri în lume, mi-a luat totul”
Hakan Sukur (51 de ani), unul dintre cei mai buni marcatori din istoria fotbalului turc, fost coleg cu Gică Hagi și Gică Popescu la Galatasaray, trăiește un adevărat coșmar legat de...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...