Dennis Man, dezvăluiri din vestiar după Andorra - România: ce le-a reproșat Edward Iordănescu

Duminica, 26 Martie 2023, ora 08:34
3078 citiri
Dennis Man, dezvăluiri din vestiar după Andorra - România: ce le-a reproșat Edward Iordănescu
Dennis Man

Dennis Man a declarat, sâmbătă seară, după meciul României cu Andorra, scor 2-0, că selecţionerul Edward Iordănescu le-a reproşat jucătorilor faptul că nu au profitat de superioritatea numerică după eliminarea unuia dintre adversari.

“A fost un meci greu, ştiam că vom întâlni un adversar incomod. Terenul a fost un pic incomod, cel puţin pentru mine. Am început mai ezitant, dar pe parcurs... E o senzaţie frumoasă tot timpul când marchez pentru ţara mea. Vreau să îi mulţumesc lui Olimpiu pentru acea minge. Selecţionerul ne-a reproşat, ne-a spus că trebuia să profităm de omul în minus”, a spus Man.

Naţionala de fotbal a României a început cu dreptul, sâmbătă, o nouă campanie de calificare la un turneu final, învingând Andorra cu scorul de 2-0 (1-0), în deplasare, în grupa I a preliminariilor Campionatului European din 2024.

#Dennis Man, #Romania, #Andorra, #echipa nationala, #preliminarii euro, #Edward Iordanescu , #nationala