Man și Mihăilă au început cu gol noul sezon la Parma!

Sambata, 13 August 2022, ora 08:21
2405 citiri
Man și Mihăilă joacă în Serie B, la Parma

Jucătorii români Dennis Man şi Valentin Mihăilă au înscris pentru Parma, vineri, în primul meci al echipei în noul sezon de Serie B, 2-2 cu formaţia Bari

Man şi Mihăilă au fost titulari la Parma în meciul disputat vineri, în prima etapă din Serie B, împotriva echipei Bari.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 3, după o pasă în adâncime a lui Vazquez. Bari a egalat în minutul 11, prin Antenucci, şi a preluat conducerea în minutul 35, la golul marcat de Folorunsho. În primul minut de prelungire al primei reprize, Valentin Mihăilă a egalat pentru Parma şi meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Man a fost înlocuit în minutul 71, de către Camara, iar Mihăilă a evoluat pe toată durata partidei.

Dennis Man va da lovitura. Jucătorul Borussiei valorează 85 de milioane
Internaționalul român Dennis Man are cel mai bun sezon din carieră la Parma unde a bifat 32 de meciuri, 13 goluri și 6 assisturi. Germanii de la Borussia Dortmund îl urmăresc meci de meci...
Internaționalul român din Italia, atacat de presa din peninsulă. Speranța este în noul antrenor
Presa din Italia a luat în discuție situația echipei de Serie B Bari care suferă extrem de mult la capitolul ofensivă. Atacanții au fost criticați de jurnaliști iar românul George...