Man și Mihăilă au început cu gol noul sezon la Parma!

Sambata, 13 August 2022, ora 08:21
2104 citiri
Man și Mihăilă joacă în Serie B, la Parma

Jucătorii români Dennis Man şi Valentin Mihăilă au înscris pentru Parma, vineri, în primul meci al echipei în noul sezon de Serie B, 2-2 cu formaţia Bari

Man şi Mihăilă au fost titulari la Parma în meciul disputat vineri, în prima etapă din Serie B, împotriva echipei Bari.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 3, după o pasă în adâncime a lui Vazquez. Bari a egalat în minutul 11, prin Antenucci, şi a preluat conducerea în minutul 35, la golul marcat de Folorunsho. În primul minut de prelungire al primei reprize, Valentin Mihăilă a egalat pentru Parma şi meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Man a fost înlocuit în minutul 71, de către Camara, iar Mihăilă a evoluat pe toată durata partidei.

Fabio Cannavaro, căpitanul naționalei Italiei, campioană mondială în 2006, a acceptat o nouă provocare. El a semnat, miercuri, un contract cu echipa de Serie B Benevento și va fi...
Theodor Paleologu: Mi se pare îngrozitor să am de ales între Iohannis, Dăncilă, Barna şi Diaconu
Politologul Theodor Paleologu a declarat că în anul 2019 s-a simţit umilit, ca român, să aibă de ales între Iohannis, Dăncilă, Barna şi Diaconu pentru un mandat de preşedinte al...