Meci incredibil între Slobozia și Dinamo în Cupa României. Toate rezultatele zilei

Marti, 06 Decembrie 2022, ora 21:35
3488 citiri
Dinamo. Foto: Facebook / FC Dinamo

Echipa Sepsi Sf. Gheorghe a învins marţi formaţia FC Voluntari, scor 4-0, şi s-a calificat în sferturile Cupei României. FCU Craiova 1948 a învins cu 1-0 echipa Petrolul Ploieşti, iar Unirea Slobozia şi Dinamo au încheiat la egalitate, scor 3-3.

În grupa A s-au disputat trei partide. Liderul Sepsi Sf. Gheorghe s-a impus pe teren propriu în faţa echipei FC Voluntari. Scorul final a fost 4-0, prin golurile înscrise de Tudorie (min. 14), Roland Varga (min. 17, 62) şi Safranko (min. 84). Cu 9 puncte, Sepsi este calificată în sferturile de finală ale competiţiei.

Petrolul Ploieşti a pierdut pe teren propriu meciul disputat cu echipa FCU Craiova 1948, scor 0-1. Golul a fost opera lui Bahassa, în minutul 80. Oltenii au 7 puncte şi s-au calificat în sferturi de pe locul secund în grupă.

Unirea Slobozia şi Dinamo au încheiat la egalitate, 3-3. Alb-roşii au condus cu 3-0 în prima repriză, prin reuşitele jucătorilor Ghezali (min. 18), Amzăr (min. 24) şi Iulian Roşu (min. 30). Unirea Slobozia a revenit prin golul din penalti al lui Toma (min. 39), Rus a înscris în minutul 50, iar în minutul 68 Ibrian a egalat cu o lovitură de cap. De la Dinamo au ufost eliminaţi trei jucători: Bena ’37, Pop ’75 şi Amzăr ‘90+1.

Unirea şi Dinamo au câte două puncte, ele ocupând locurile 4 şi 5 în grupa A din Cupa României.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Dinamo Bucuresti, #Cupa Romaniei rezultate, #petrolul ploiesti , #Campionatul mondial 2022