Victorie mare pentru Dinamo în Liga 2. Clasamentul după opt etape

Marti, 04 Octombrie 2022, ora 19:10
2820 citiri
Dinamo. Foto: Facebook / FC Dinamo

Echipa Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia Unirea Slobozia, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a 8-a din Liga 2.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Popa, în minutul 38. Iulian Roşu (Dinamo) a fost eliminat în minutul 84.

A fost cea de-a treia victorie a echipei Dinamo în acest sezon de Liga 2.

Dinamo se află pe locul 15 în clasament, cu 9 puncte. Lider în Liga 2 este Oţelul Galaţi, cu 18 puncte.

Rezultatele din etapa a 8-a din Liga 2:

CSC Dumbrăviţa – Ripensia Timişoara 1-0; Poli Iaşi – FCM Baia Mare 2-0; Progresul Spartac Bucureşti – Unirea Dej 2-2; Selimbăr – CSA Steaua 1-1; Csikszereda – Metaloglobus 2-0; FC Braşov – CSM Slatina 0-0; Oţelul Galaţi – Viitorul Pandurii 2-1; Poli Timişoara – Concordia Chiajna 1-4; Unirea Constanţa – FC Buzău 3-1; Dinamo – Unirea Slobozia 1-0.

Formaţia Politehnica Iaşi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii 2 Casa Pariurilor. Golul a fost marcat de Hlistei,...
Ministrul român al Apărării, despre riscul ca Putin să folosească o armă nucleară tactică: ”România nu se teme de un atac”
Ministrul Apărării, Angel Tîlvăr, a afirmat joi, 1 decembrie, că România nu se teme că va fi atacată, în contextul agresiunii ruse împotriva Ucrainei, dar că trebuie să fie pregătită...