Tiberiu Ghioane inscrie pentru Dinamo Kiev

Duminica, 07 Octombrie 2007, ora 10:38
707 citiri

Romanul Tiberiu Ghioane a reusit golul victoriei pentru echipa sa Dinamo Kiev, 2-1 in meciul cu formatia Zorya, din etapa a 12-a a campionatului Ucrainei.

Ghioane a fost integralist la Dinamo Kiev si a marcat in ultimul minut de joc pentru toate punctele puse in joc. Celalalt gol al echipei Dinamo a fost reusit de Shatskikh, in minutul 46. In timp ce coechipierul lui Ghioane, Milevsky, a inscris in proprie poarta in minutul 52.

In Germania, mijlocasul Vlad Munteanu a intrat in ultimele minute ale partidei dintre VfL Wolfsburg si Hansa Rostock, timp in care a reusit o pasa de gol pentru punctul decisiv al formatiei sale 1-0 pe teren propriu, in etapa a 9-a a campionatului.

Vlad Munteanu a intrat pe teren in minutul 88, in locul lui Marcelinho, iar in minutul 89 i-a pasat decisiv lui Kemmling, care a marcat golul victoriei. Celalalt roman de la Wolfsburg, Sergiu Radu nu a fost inclus in lot.

Si atacantul Ciprian Marica a jucat 17 minute pentru VfB Stuttgart in partida de pe teren propriu cu Hanovra 96, pierduta de campioana en-titre a Germaniei cu scorul de 0-2. Marica a fost titular, dar a fost inlocuit dupa 17 minute cu Magnin, mutare a antrenorului Armin Veh pentru a acoperi lipsa din defensiva a lui Fernando Meira, eliminat inca din minutul 7.

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...