Florin Cernat a adus victoria lui Dinamo Kiev

Luni, 01 Decembrie 2008, ora 07:46
1519 citiri

Mijlocasul roman al lui Dinamo Kiev a fost omul meciului in partida cu Dnepr, din etapa a 17-a a primei ligi ucrainene.

Intrat pe teren in minutul 58, in locul lui Tibi Ghioane, Cernat si-a inceput recitalul cu o pasa de gol pentru Diakite, care a deschis scorul in minutul 79.

Mijlocasul a marcat apoi pentru 2-0, in minutul 89, si, chiar daca Dnepr a marcat golul de onoare 1 minut mai tarziu, cele 3 puncte au fost acontate de Dinamo Kiev.

In aceeasi etapa a 17-a, Sahtior Donetk, echipa lui Mircea Lucescu, a invins pe Karpati Lvov, scor 1-0. In clasamentul din Ucraina Dinamo Kiev este lider, cu 40 de puncte si un joc mai putin disputat, in timp ce Sahtior se afla pe pozitia a 5-a, cu 31 de puncte.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...