Dinamo, doar o remiza cu Hajduk Split

Vineri, 04 Februarie 2011, ora 21:21
1207 citiri

Dinamo Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat in compania formatiei croate Hajduk Split.

Golul echipei pregatite de Ioan Andone a fost reusit de Kone, in minutul 12, dupa ce Hajduk a deschis scorul in minutul 8.

"Cainii" au inceput jocul in urmatoarea formula: Balgradean - Rubio, Grigore, Moti, Bordeanu - Paun, Kone, C. Munteanu, Vl. Munteanu - Danciulescu, Alexe. Au mai evoluat pe parcurs Diabate, Tucudean, Patrascu, Craciun si Stanescu.

In urmatoarea partida amicala, programata duminica, Dinamo va intalni formatia sud-coreeana Gyeongnam FC.

C.F.

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...