Ce spune dinamovistul Gabi Torje după 0-9 la ”general” cu FCSB: ”Le ducem pe toate!”

Luni, 31 Ianuarie 2022, ora 08:03
1643 citiri
Gabi Torje

Fotbalistul dinamovist Gabriel Torje a declarat, duminică seară, după meciul cu FCSB, scor 0-3, că acest rezultat este dureros, dar el şi colegii săi trebuie să şi-l asume. Torje a precizat că este convins că Dinamo nu va retrograda.

“E greu când primeşti gol în primul minut. Şi în 10 oameni am avut câteva oportunităţi. Jocul s-a rupt la cartonaşul roşu. 6-0 atunci, acum 3-0 clar e dureros, însă le ducem pe toate, ni le asumăm. Mergem mai departe şi sunt convins că nu vom retrograda.

Noi am intrat în istorie cu un lucru negativ, cu acest 9-0 la general în două meciuri. Orice derbi pierdut este de tristă amintire. Sperăm să se facă cât mai repede stadionul cel nou, să jucăm pe un stadion plin, să treacă această pandemie şi să jucăm cu stadioane pline, indiferent dacă în momentele grele suporterii ne ceartă.

Sper cât mai curând să adunăm puncte. Eu personal sunt convins că în play-out vom fi una dintre cele mai puternice echipe”, a spus Torje la posturile care transmit Liga 1.

Formaţia FCSB a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Dinamo, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii 1 Casa Pariurilor, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 35. Au marcat Oct. Popescu ‘2, Ianis Stoica ’75 şi Oaidă ’82.

În minutul 35, de la Dinamo a fost eliminat Răuţă, el primind al doilea cartonaş galben.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...