Dinamo rateaza dramatic calificarea in optimile de finala ale Champions League

Joi, 28 Februarie 2019, ora 22:11
4139 citiri

Dinamo a ratat dramatic calificarea in optimile de finala ale Ligii Campionilor la handbal masculin dupa o infrangere la limita in fata celor de la Sporting Lisabona.

Invinsi in meciul tur din Portugalia cu scorul de 32-31, "cainii" au condus la pauza cu patru goluri avantaj, insa au cedat pe final si au pierdut din nou la diferenta minima, scor 26-27.

Formatia din Stefan cel Mare, sustinuta din tribune de peste doua mii de oameni care au scandat frenetic, a inceput excelent partida si parea ca va obtine un rezultat istoric.

Portarul Saeid, in zi de gratie, a scos multe dintre suturile lusitanilor, iar pe atac lucrurile s-au asezat, astfel ca Dinamo a intrat la pauza cu un avantaj de patru goluri, scor 15-11.

Repriza secunda a fost una diametral opusa, "ros-albii" cedand inexplicabil si lasandu-i pe oaspeti sa domine.

Avantajul s-a risipit dupa primele zece minute de joc, cand cei de la Sporting au egalat la 19, iar dupa aceea meciul a curs intr-o alta directie.

Pana la urma Dinamo a pierdut la un gol diferenta, suficient insa pentru ratarea calificarii in optimi.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Dinamo handbal Liga Campionilor, #Dinamo Sporting Liga Campionilor, #Dinamo Sporting rezultat , #Champions League