Scena incredibila la Dinamo - Astra: Sumudica a ajuns la spital!

Miercuri, 16 Decembrie 2015, ora 07:02
8699 citiri

O scena incredibila a avut loc in timpul meciului dintre Dinamo si Astra, din Cupa Romaniei. Antrenorul giurgiuvenilor, Marius Sumudica, a parasit stadionul pentru a merge la spital!

In minutul 70 al partidei disputata in Stefan cel Mare, Sumudica a plecat de pe banca Astrei la vestiare, fiind insotit de unul dintre maseori. Ulterior, acesta a parasit chiar si stadionul, desi echipa sa se afla pe teren intr-un meci important, indreptandu-se spre spital.

La finalul partidei, oficialii formatiei de la malul Dunarii au afirmat ca tehnicianul a avut "palpitatii" si a plecat la spital pentru un control de urgenta.

"Marius a avut niste palpitatii la inima. In repriza a doua am inteles ca s-au agravat si a plecat la spital. Nu s-a mai intamplat asa ceva, dar suntem pe final de sezon si stresul isi pune amprenta, sunt problemele de zi cu zi in fotbalul nostru", a declarat la finalul partidei "secundul" lui Sumudica de la Astra, Bogdan Andone.

Potrivit postului Sport.ro, Marius Sumudica ar fi ajuns la Spitalul Militar din Bucuresti in jurul orei 23, fiind in afara pericolului.

Cupa Romaniei: Dinamo produce surpriza si merge in semifinale dupa un gol in ultima secunda

Cu toate acestea, antrenorul Astrei si-a inchis telefonul si a refuzat sa discute cu presa sau cu cei din conducerea clubului.

Astra a fost eliminata in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa un meci nebun cu Dinamo, care s-a impus cu scorul de 2-1.

Gnohere a deschis scorul in prima repriza, Enache a egalat pentru Astra in minutul 90, insa Palici a calificat-o pe Dinamo cu un gol marcat la ultima faza a partidei.

Quarterly Report - Editia 4

De ce îi apucă pe politicieni pofta de scris cărți în campanii electorale. Politolog: „E o întreagă tradiție”
Obiceiul de a publica cărți în ani electorali este unul consacrat în rândul politicienilor. Anul acesta, Sebastian Burduja și-a lansat cartea „Planul pentru București”, la început de...
Primar din România: ”Suntem speriați de bombe când e vorba de fonduri europene”
Ionuţ Pucheanu, primarul din Galaţi, a declarat marţi, 21 mai, că ”suntem speriaţi de bombe” când e vorba de fonduri europene. ”Când vine vorba de fonduri europene, cei care scriu...
#Sumudica spital meci, #Sumudica spital inima, #Sumudica Dinamo Astra Cupa Romanei , #Cupa Romaniei