Dinamo a început cursa pentru promovarea în Superliga. Cum s-a terminat primul meci din play-off

Duminica, 19 Martie 2023, ora 15:43
2270 citiri
Dinamo a remizat cu Gloria Buzău

Echipa Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Gloria Buzău, în prima etapă a play-off-ului Ligii a II-a.

Pentru Dinamo a marcat Bani (45), iar pentru Buzău a înscris Boiciuc (41).

În primul meci al etapei, Steaua a învins Unirea Dej, scor 3-0.

Al treilea meci din play-off, Oţelul - Poli Iaşi, se dispută de la ora 14.15.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...