Furia dinamoviștilor după meciul cu Petrolul: ”Penibil, să ne lase mai bine pe noi să ne arbitrăm singuri”

Marti, 02 Aprilie 2024, ora 08:59
1648 citiri
Costin Amzăr FOTO Facebook

Dinamo Bucureşti a fost egalată in extremis de Petrolul Ploieşti, scor 1-1 (1-0), luni seara, pe Stadionul Arcul de Triumf din Capitală, într-un meci din etapa a doua a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Dinamo a deschis scorul prin fundaşul brazilian Gabriel De Moura (39), cu un şut de la 12 metri, din pasa lui Gheorghi Milanov. Pentru sud-american a fost primul gol marcat în Superligă.

Petrolul a egalat in extremis, prin Gheorghe Grozav (90+13 - penalty), lovitura de pedeapsă controversată fiind acordată de arbitrajul video, după o aşteptare îndelungată, pentru fault comis de Costin Amzăr la Alexandru Musi.

„A fost un arbitraj penibil. Au fost 4 minute de prelungire, și după ce s-a verificat s-au jucat 30 de secunde. Să ne lase mai bine pe noi să ne arbitrăm singuri. Să luăm mingea în mână, să facem ce vrem”, a declarat la final Costin Amzăr.

Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...
Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...