Panică la meciul Dinamo - Poli Iași. Jucătorul care a fost scos din teren cu masca de oxigen

Duminica, 14 Aprilie 2024, ora 19:12
2147 citiri
Luca Mihai, accidentat FOTO Captura Facebook

Meciul Dinamo - Poli Iași din play-out-ul Superligii, aflat în desfășurare, a consemnat o accidentare gravă a lui Luca Mihai, tânărul jucător al oaspeților.

În minutul 28, Josue Homawoo de la Dinamo a avut o intrare dură la Luca Mihai, lovindu-l cu capul în ceafă.

Lovit puternic, fotbalistul de la Poli Iași a avut nevoie de guler cervical și mască de oxigen, fiind urcat în ambulanță și trimis la spital.

Deși mulți se așteptau ca Josue Homawoo să fie eliminat, arbitrul Ovidiu Hațegan i-a dat doar cartonaș galben stoperului dinamovist și jocul s-a reluat după aproximativ 5 minute de pauză.

Quarterly Report - Editia 4

Dinamo a pierdut dramatic o medalie în turneul Final 4 din European League
Campioana Dinamo Bucureşti a fost învinsă şi în finala mică a Turneului F4 din European League, duminică, de formaţia germană Rhein-Neckar Lowen, scor 32-31 (18-15). Pentru trofeu vor juca...
Handbal masculin: ce a făcut Dinamo în cel mai important meci al sezonului
Campioana Dinamo Bucureşti a fost învinsă sâmbătă, la Turneul F4 al European League, de formaţia germană SG Flensburg-Handewitt, scor 38-32 (18-11), în prima semifinală a competiţiei, la...