Panică la meciul Dinamo - Poli Iași. Jucătorul care a fost scos din teren cu masca de oxigen

Duminica, 14 Aprilie 2024, ora 19:12
2130 citiri
Luca Mihai, accidentat FOTO Captura Facebook

Meciul Dinamo - Poli Iași din play-out-ul Superligii, aflat în desfășurare, a consemnat o accidentare gravă a lui Luca Mihai, tânărul jucător al oaspeților.

În minutul 28, Josue Homawoo de la Dinamo a avut o intrare dură la Luca Mihai, lovindu-l cu capul în ceafă.

Lovit puternic, fotbalistul de la Poli Iași a avut nevoie de guler cervical și mască de oxigen, fiind urcat în ambulanță și trimis la spital.

Deși mulți se așteptau ca Josue Homawoo să fie eliminat, arbitrul Ovidiu Hațegan i-a dat doar cartonaș galben stoperului dinamovist și jocul s-a reluat după aproximativ 5 minute de pauză.

Quarterly Report - Editia 4

Ce șanse de salvare are Dinamo după primul meci al ”barajului”. Goluri spectaculoase, cu 30.000 de fani în tribune
Echipa Dinamo Bucureşti a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea ciucana AFK Csikszereda, în prima manşă a barajului de promovare/menţinere în Superligă. Cu peste 30.000...