Dinamo, umilita de Astra la Giurgiu

Joi, 20 Decembrie 2018, ora 21:51
6613 citiri

Dinamo incheie anul 2018 cu o infrangere umilitoare, "cainii" pierzand la scor in deplasarea de la Giurgiu.

4-1 a fost scorul final al intalnirii de joi seara, elevii lui Mircea Rednic fiind depasiti la aproape toate capitolele.

Veniti dupa victoria superba cu Universitatea Craiova, din runda precedenta, "ros-albii" au fost luati tare de giurgiuveni inca din primele minute. Mrzljak l-a pus la incercare pe Mutiu cu un sut de la distanta in minutul 3, iar apoi Llullaku a deschis scorul cu un alt sut, de la 25 de metri, care l-a lasat fara replica pe portarul dinamovist.

Zoua si Bus au irosit sanse importante inainte ca cel din urma sa reuseasca sa duca scorul la 2-0 in minutul 36, cu un sut plasat din interiorul careului.

Golul trei a venit in minutul 68, atunci cand Mutiu nu a putut retine balonul sutat de Zoua, iar Valentin Gheorghe, atent pe recuperare, a marcat cu un sut sub transversala din sase metri.

Imediat a venit si golul patru, Nelut Rosu reusind sa marcheze cu un sut simplu, lat din interiorul careului, dupa o pasa primita din banda stanga.

Onoarea celor de la Dinamo a fost salvata putin de Hanca, acesta reusind sa inscrie pentru 4-1 cu un sut de la distanta, balonul lovind bara inainte de a intra in plasa.

In urma acestei infrangeri Dinamo si-a compromis sansele de a ajunge in play-off-ul Ligii 1 in acest sezon, in timp ce Astra continua lupta pentru cupele europene.

Echipele de start

Astra Giurgiu: Lazar - Belu, Cestor, Bejan, Butean - Begue, Mrzljak, Rosu, L. Bus - Llullaku, Zoua

Rezerve: M. Santos, V. Gheorghe, Koukou, R. Crisan, Trusescu, Bahamboula, R. Moise

Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Mutiu - Sorescu, M. Popescu, R. Grigore, L. Corbu - Gomelt, Ait Atmane - Hanca, Pesici, Zenke - D. Popa

Rezerve: Esanu, D. Ciobotariu, V. Olteanu, Neicutescu, G. Cretu, Longher, R. Moldoveanu

Antrenor: Mircea Rednic

Arbitru: Radu Petrescu

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Dinamo Astra rezultat, #Dinamo umilita Astra, #Astra victorie scor Dinamo , #Liga I