Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Dinamo a castigat cu mare noroc la Sibiu

Marti, 08 Mai 2012, ora 19:55
2396 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat, scor 1-0, partida disputata, in deplasare, cu Vointa Sibiu, in prologul etapei cu numarul 31 din Liga 1.

Gazdele au avut un start mai bun de partida si au ratat doua mari ocazii, in minutele 13 si 19. In prima faza, Burlacu a sutat peste poarta din pozitie ideala, dupa care Naumovski a respins incredibil la devierea lui Zagrean din interiorul careului.

In ciuda evolutiei jocului, "cainii" au fost cei care au deschis scorul, in minutul 25, gratie unei lovituri de la 11 metri transformata de veteranul Marius Niculae.

Meciul s-a mai stins in prima parte a reprizei secunde, dar ultimul sfert de ora a apartinut gazdelor, care au ratat numeroase ocazii de a restabili egalitatea.

Naumovski a prins o zi mare si a scos din nou din fata lui Zagrean, pentru ca apoi sa intervina si la sutul trimis sub bara de Nicolae Grigore. In ultimele momente, Antohi a lovit transversala dupa o serie de greseli in ale apararii dinamoviste.

In urma acestui succes, Dinamo a urcat pe locul 4 in clasamentul Ligii 1 si s-a apropiat la cinci puncte de liderul CFR Cluj, insa celelalte echipe au un meci mai putin disputat. De cealalta parte, Vointa ramane pe 16, cu 29 de puncte, la patru "lungimi" de salvare.

Vointa Sibiu: Miron - Forika, Apostol, N.Grigore - Burlacu, Bunea, Beza, Tatar - Cigan, Zagrean, Popa;

Antrenor: Alex Pelici;

Dinamo Bucuresti: Naumovski - Nica, D.Grigore, Moti, Pulhac - Rus, Kone, Curtean, Alexe - M. Niculae, Tucudean;

Antrenor: Dario Bonetti;

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare);

Asistenti: Aurel Onita (Constanta), Florin Paunescu (Rm. Valcea).

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Dinamo victorie Vointa, #Dinamo Liga 1, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 31 , #Liga I