Liga 1: Dinamo invinge ASA si pune presiune pe Steaua

Duminica, 17 Aprilie 2016, ora 22:20
4683 citiri

Dinamo a obtinut o victorie mare in etapa a saptea a play-off-ului Ligii 1, trecand pe teren propriu de ASA TArgu Mures.

"Cainii" s-au impus cu scorul de 1-0 si s-au apropiat de ocupanta locului secund in clasament, Steaua.

Bucurestenii au inceput tare in fata celei mai slabe echipe din play-off, Lazar lovind bara portii lui Stancioiu in minutul 3.

Ocaziile au continuat sa se adune la buturile vicecampioanei din sezonul trecut, insa lipsea golul.

Oaspetii au ramas in zece oameni dupa pauza, dupa eliminarea lui Balaur, iar tanarul Rotariu a salvat-o pe Dinamo in debutul partii secunde, atunci cand a inscris cu un sut superb, din lovitura libera.

Echipe de start

Dinamo: Cerniauskas - Hanca, A. Marc, Nedelcearu, St. Filip - P. Anton (cpt), Mevlja - D. Rotariu, Kortzorg, V. Lazar - Essombe

Rezerve: Mutiu - Gnohere, Palici, Bartalstovu, V. Costache, Corbu

Absenti: Olteanu (suspendat), R. Moldoveanu (accidentat)

Antrenor: Mircea Rednic

ASA: Stancioiu (cpt) - G. Matei, I. Balaur, M. Constantin, Pirvulescu - Bus, Gorobsov, Voiculet, Brandan - Tucudean, R. Costa

Rezerve: Viciu - Velayos, I. Gonzalez, Jazvici, Ciolacu, Borza, German

Absenti: Balici, G. Muresan (accidentati), Manga, N'Doye (indisponibili)

Antrenor: Geroge Ciorceri

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Dinamo victorie Liga 1, #Dinamo ASA Liga 1, #Dinamo Steaua Liga 1 clasament , #Liga I