Dinamo, demolată la Craiova! Cât s-a terminat meciul

Luni, 27 Septembrie 2021, ora 23:19
3204 citiri

Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), echipa Dinamo, în ultimul meci al etapei a X-a din Liga I.

Golurile au fost marcate de Houri '18 (penalti), Ivan '52, Cîmpanu '58, Căpăţână '62 şi Markovici '90+1.

Din minutul 16, Dinamo a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Giafer a fost eliminat. El a primit al doilea cartonaş şi implicit cartonaşul roşu după un fault în careu asupra lui Ivan.

1-0: Arbitrul Cătălin Popa a acordat penalti pentru pentru CS Universitatea Craiova, iar lovitura de departajare a fost transformată de Houri, în minutul 18.

2-0: Andrei Ivan a marcat din centrarea lui Markovici

3-0: Cîmpanu a majorat scorul din pasa lui Căpăţână

4-0: La o lovitură liberă executată de Ivan, portarul dinamovist a respins în faţă, iar Căpăţână, aflat în apropiere, a trimis mingea în poartă.

5-0: Markovici a stabilit scorul final în minutul 90+1.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Conte (Căpăţână '54), Găman, Screciu (M. Constantin '46), Vătăjelu - Nistor, Creţu (Cîmpanu '46), Houri - Gustavo (Ivanov '74), Ivan, Baiaram (Markovici '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Constantin, Bălaşa, Căpăţînă, Cîmpanu, Fedele, Ivanov, Markovic

Dinamo Bucureşti: Iliev - Giafer, Popa, Grigore, Filip (Creţu '83)- Sorescu, Itu (Radu '63), Dudea - Moldoveanu (Bani '73), Ivanovski (Neicuţescu '83), Matei. Antrenor: Sorin Colceag

Cartonaşe galbene: Giafer '6, '16, Ivanovski '23, Sorescu '39 / Constantin '59

Cartonaş roşu: Giafer '16

Partida a fost arbitrată de Cătălin Popa, ajutat de Mircea Orbuleţ şi Marius Marchidanu.

Rezervă a fost Florin Antonie, iar observator Irina Mîrţ.

Meciul a fost întrerupt în minutul 4, pentru scurt timp, din cauza fumigenelor şi petardelor aruncate în teren.

Lovitura de începere a meciului a fost dată de fostul jucător Adrian Pigulea.

Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
#Dinamo Bucuresti, #Universitatea Craiova, #Dinamo Craiova, #Liga 1 rezultate meciuri , #Liga I