Grigoras: Sunt bolnavi cei care spun ca a fost blat cu Dinamo

Luni, 27 Octombrie 2008, ora 11:41
1408 citiri

Petre Grigoras, antrenorul Otelului, a reactionat dur la acuzatiile de aranjament in meciul echipei sale cu Dinamo.

"Sunt oameni bolnavi cei care spun ca a fost blat. Parca noi eram Real Madrid si i-am lasat pe ei sa ne bata, de parca noi am fi putut sa ii presam 90 de minute in terenul lor. Noi am vrut extraordinar de mult sa continuam drumul ascendent si sa facem un rezultat bun la Dinamo, chiar daca ei sunt liderii campionatului.

Aveam incredere mare ca putem sa facem un rezultat foarte bun, dar se pare ca sansa din meciul cu Steaua s-a intors impotriva noastra. Nu pun la socoteala penalty-ul ratat, dar in prima repriza nu cred ca Dinamo a avut o ocazie importanta. In repriza a doua nu am reusit sa mai tinem de mijlocul terenului.

Ma asteptam la asa ceva, din pacate nu am avut schimbari sa pot inlocui anumiti jucatori, care din punct de vedere fizic nu puteau rezista 90 de minute", a declarat Grigoras la Sport Total.

Partida dintre Dinamo si Otelul a avut loc sambata si s-a incheiat cu victoria bucurestenilor, scor 1-0.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...