In 9 oameni, Poli Timisoara remizeaza cu Dinamo

Sambata, 12 Aprilie 2008, ora 22:30
2712 citiri

Poli Timisoara si Dinamo au remizat, scor 1-1, intr-un meci jucat, sambata seara, pe stadionul "Dan Paltinisanu", in cadrul etapei a XXIX-a a Ligii I.

Golurile intalnirii au fost marcate de Rusic (min.67), respectiv Danciulescu (min.63 - penalty).

Poli Timisoara a avut doi jucatori eliminati: Luchin (min.62), dupa un fault in careu la Danciulescu, si Brezinsky (min.82), pentru proteste.

Cum s-au marcat golurile:

0-1 - Danciulescu a transformat o lovitura de la 11 metri obtinuta tot de el.

1-1 - Ganea, plecat dintr-o pozitie suspecta de offside, a profitat de o alunecare a lui Pulhac, a intrat in careu, i-a pasat lui Rusic, si acesta a marcat in poarta goala.

Echipele folosite de cei doi antrenori:

Poli Timisoara: M. Popa - Badoi, Luchin, Brezinsky, Milhazes - Abiodun, Aliuta (Vrsic '65), Borbely, Art. Karamyan - I. Ganea, Arm. Karamyan.

Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Dinamo: Lobont - Blay,L. Goian, Moti, Pulhac -Ad. Cristea, Margaritescu, Vranjkovic (Bostina '55), Cat. Munteanu (Torje '65) - Miranda (Zicu '74), Danciulescu.

Antrenor: Cornel Talnar.

Intalnirea a fost condusa la centru de Cristian Balaj, ajutat la cele doua linii de Octavian Sovre si Zoltan Szekely.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...