Liga 1: Dinamo castiga chinuit cu Botosani

Luni, 22 Aprilie 2019, ora 22:53
4396 citiri

Dinamo a obtinut o victorie chinuita, scor 1-0, in fata celor de la FC Botosani in ultimul meci al etapei cu numarul sase din play-out-ul Ligii 1.

Prima repriza a fost una care a apartinut "cainilor", elevii lui Rednic fiind cei care au ratat ocaziile mari.

Partea secunda a fost una in care ambele formatii au avut sansa deschiderii scorului, insa numai bucurestenii au reusit sa faca acest lucru.

N'Diaye a punctat in minutul 88 cu o lovitura de cap si a adus trei puncte importante pentru Dinamo in lupta pentru titlul neoficial de campioana a play-out-ului.

Echipele de start

DINAMO: Mandanda - Dussaut, R. Grigore, Mallo, N. Aliji - Zenke, N'Diaye, Nistor, Sorescu - Montini, Papazoglou

Rezerve: Mutiu, Ciobotariu, N. Jaadi, Kabashi, Serban, Cristovao, D. Popa

Absenti: R. Jaadi (suspendat), I. Filip, Klimavicius (accidentati)

Antrenor: Mircea Rednic

BOTOSANI: Fraisl - Patache, Miron, Burca, Holzmann - E. Papa, J. Rodriguez - Fabbrini, Ongenda, Golofca - L. Fulop

Rezerve: E. Pap, L. Bus, Pitian, Tarsa, M. Roman, Karaboue, Oaida

Antrenor: Liviu Ciobotariu

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Dinamo victorie Liga 1, #Dinamo Botosani liga 1, #Dinamo Botosani Liga 1 rezultat , #Liga I