Liga 1: Dinamo urca pe 2 in Romania, dupa un egal la CFR Cluj

Duminica, 20 Decembrie 2015, ora 22:24
3505 citiri

CFR Cluj si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci de duminica al zilei din Liga 1, etapa cu numarul 23, stagiunea 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Jakolis in minutul 10, respectiv Palic, in minutul 20.

Este al 7-lea meci la rand fara victorie pentru ceferisti, in Liga 1, in timp ce lui Dinamo i se opreste o serie de 3 victorii la rand.

In clasament, Dinamo urca pe 2, cu 41 de puncte, unul peste Viitorul si Pandurii. CFR ramane 10, cu 24 de puncte.

CFR Cluj: Minca - Coelho, Larie, A. Muresan, Camora (cpt) - Gomelt, Petrucci - Jakolis, N. Rosu, Nouvier - C. Lopez.

Rezerve: Vitca - Al. Paun, Nascimento, L. Goian, Beleck, T. Lopes, Vitor Bruno.

Antrenor: Antonio Conceicao.

FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai, Puljic, Mevlja, St. Filip - Anton (cpt), Nedelcearu - Gavrila, D. Rotariu, Palic - Essombe.

Rezerve: I. Popescu - I. Serban, V. Costache, Tircoveanu, Gnohere, A. Marc, Corbu.

Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitru: Marius Avram.

Guvernul Ungariei nu va mai lansa în următorii doi ani noi investiții transfrontaliere, adică în regiunile locuite de maghiari, printre acestea aflându-se și Transilvania, conform agenției...
Liberalii de la centru reacționează după ce PNL Satu Mare a anunțat că rupe relațiile cu UDMR
Purtătorul de cuvânt al PNL, Ionuţ Stroe, a reacționat marţi, 16 august, după anunţul PNL Satu Mare privind ruperea relaţiilor cu UDMR la nivel local şi retragerea tuturor liberalilor din...