Liga I: Dinamo invinge Sportul intr-un spectacol cu 8 goluri

Duminica, 01 August 2010, ora 22:54
2726 citiri

Dinamo Bucuresti a invins Sportul Studentesc, scor 5-3, intr-o partida contand pentru cea de-a doua etapa a Ligii I.

"Cainii" si "studentii" si-au respectat blazonul si au oferit un nou meci spectaculos, suporterii din Stefan cel Mare vazand nu mai putin de opt reusite.

Dinamovistii au dat tonul in minutul 14 prin Garat, care a reluat cu capul o centrare excelenta a lui Catalin Munteanu. "Cainii" si-au dublat avantajul dupa numai 5 minute, N'Doye executand fara emotii o lovitura de la 11 metri.

Torje a inscris pentru 3-0 la patru minute de la reluare, dupa ce l-a driblat si pe portarul Popescu, dar elevii lui Andone nu aveau sa scape de emotii.

"Studentii" au punctat dupa cinci minute, prin Curelea, cu un sut sec, pentru ca Tiberiu Balan sa reduca diferenta la numai un gol cu reusita sa din minutul 56.

Dinamovistii au punctat din nou in minutul 69 prin Ganea, din fata portii, insa cei de la Sportul au introdus balonul in plasa dupa numai doua minute, cand Varga a gasit poarta cu un sut in diagonala.

Finalul de partida a fost mai linistit, insa "cainii" au marcat pentru a cincea oara prin Adrian Cristea, care l-a executat pe goalkeeperul Sportului cu un sut puternic de la aproximativ 17 metri.

Dinamo a bifat astfel cea de-a doua victorie in acest sezon, din tot atatea posibile, in timp ce Sportul a ramas cu zero puncte dupa doua etape.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
#Dinamo victorie Sportul, #Dinamo Bucuresti, #rezultate Liga I, #sportul studentesc , #Liga I