Dinamo invinge Voluntariul la Pitesti

Sambata, 26 August 2017, ora 22:55

Dinamo a reusit sa treaca de FC Voluntari intr-un meci din etapa cu numarul opt a Ligii 1.

"Ros-albii" s-au impus la Pitesti, noua "casa" a ilfovenilor, cu scorul de 3-1, prima reusita venind insa dintr-un penalti inventat.

Bucurestenii au deschis scorul in Trivale in minutul 7, atunci cand Anton a transformat un penalti comic. Nemec a calcat pe minge in careul advers si a cazut dintre doi adversari, iar Marius Avram a indicat punctul cu var.

La opt minute dupa pauza Avram le-a acordat si gazdelor un penalti, iar Vodut a fost cel care a egalat.

Dinamo a replicat cu doua goluri rapide, Nascimento, din lovitura libera de la 20 de metri, si Salomao, dupa o preluare de zile mari, fiind marcatorii.

Dupa aceasta victorie Dinamo ajunge la 15 puncte in clasamentul Ligii 1 si ramane in zona locurilor de playoff.

Echipele de start

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Vl. Olteanu - Rauta, Novac, C. Lazar, P. Ivanovici - G. Deac, Vodut
Rezerve: Petrariu, Filipov, Capatana, Pircalabu, Cernat, Marinescu, Tudorie
Antrenor: Claudiu Niculescu

Dinamo: Penedo - Dudea, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip - Anton, Mahlangu, Nascimento - Costache, Nemec, Salomao
Rezerve: Branescu, Bawab, Oliva, L. Gheorghe, I. Serban, Rivaldinho, Marici
Antrenor: Cosmin Contra

Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.