Dinamo invinge Voluntariul la Pitesti

Sambata, 26 August 2017, ora 22:55
5445 citiri

Dinamo a reusit sa treaca de FC Voluntari intr-un meci din etapa cu numarul opt a Ligii 1.

"Ros-albii" s-au impus la Pitesti, noua "casa" a ilfovenilor, cu scorul de 3-1, prima reusita venind insa dintr-un penalti inventat.

Bucurestenii au deschis scorul in Trivale in minutul 7, atunci cand Anton a transformat un penalti comic. Nemec a calcat pe minge in careul advers si a cazut dintre doi adversari, iar Marius Avram a indicat punctul cu var.

La opt minute dupa pauza Avram le-a acordat si gazdelor un penalti, iar Vodut a fost cel care a egalat.

Dinamo a replicat cu doua goluri rapide, Nascimento, din lovitura libera de la 20 de metri, si Salomao, dupa o preluare de zile mari, fiind marcatorii.

Dupa aceasta victorie Dinamo ajunge la 15 puncte in clasamentul Ligii 1 si ramane in zona locurilor de playoff.

Echipele de start

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Vl. Olteanu - Rauta, Novac, C. Lazar, P. Ivanovici - G. Deac, Vodut

Rezerve: Petrariu, Filipov, Capatana, Pircalabu, Cernat, Marinescu, Tudorie

Antrenor: Claudiu Niculescu

Dinamo: Penedo - Dudea, Nedelcearu, Katsikas, St. Filip - Anton, Mahlangu, Nascimento - Costache, Nemec, Salomao

Rezerve: Branescu, Bawab, Oliva, L. Gheorghe, I. Serban, Rivaldinho, Marici

Antrenor: Cosmin Contra

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Dinamo victorie Voluntari, #Dinamo rezultat Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #meciuri