Liga 1: Dinamo castiga cu emotii si asteapta derbiul cu Steaua

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 22:30
5700 citiri

Dinamo a castigat cu emotii meciul disputat sambata seara, in deplasare, cu FC Voluntari, scor 2-1, in etapa a 17-a a Ligii 1.

Prima repriza a fost una foarte anosta, in care ocaziile de poarta au lipsit. Meciul s-a animat in repriza a doua, cu sanse de gol la ambele porti.

Cu mai putin de o jumatate de ora inainte de final, Gnohere a transforat un penalti dictat dupa un fault al lui Lazar asupra lui Nistor.

In minutul 77, Adrian Balan a egalat, dupa ce Branescu a respins in fata un sut al lui Novac. Cateva minute mai tarziu, Deac s-a accidentat la un duel cu un adversar si a parasit apoi terenul.

La scurt timp, in minutul 87, Dorin Rotariu a marcat cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Hanca din corner, si a stabilit scorul final.

Dupa acest meci, Dinamo ajunge la 26 de puncte si ramane pe locul 6, in timp ce Voluntariul se afla pe locul 8, cu 21 de puncte.

Pentru dinamovisti urmeaza meciul de miercuri, contra Stelei, care va incepe la ora 20:30 si va fi transmis in direct pe Ziare.com.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Dinamo invins FC Voluntari, #rezultat Dinamo Voluntari, #scor Voluntari Dinamo , #meciuri