UTA i-a reziliat contractul lui Daniel Oprita

Marti, 06 Mai 2008, ora 15:14
1545 citiri

Tehnicianul formatiei aradene, Ionut Chirila, a hotarat sa renunte, in cursul zilei de marti, la serviciile atacantului Daniel Oprita din motive disciplinare.

Contractul jucatorului a fost reziliat, oficialii de la UTA anuntand doar ca ruptura s-a produs in urma unui comportament neadecvat, iar Oprita a fost anuntat ca este liber sa paraseasca gruparea.

Oprita a fost imprumutat de Dinamo la UTA pe 25 februarie 2008, contractul sau fiind valabil pana la 1 iunie 2008, dar cu optiune de prelungire pentru inca doi ani.

Formaţia Dinamo a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Rapid, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii 1. Dinamoviştii au deschis scorul prin Torje ’55. Pentru...
Veste mare pentru handbalul masculin românesc
Forul european de handbal (EHF) a anunţat, vineri, coeficienţii naţionali în vederea participării în competiţiile continentale din următoarea stagiune. România a urcat pe locul 9, ultimul...