Dinamo pierde in prelungiri la Iasi

Duminica, 13 August 2017, ora 21:56
6774 citiri

Dinamo a facut un pas gresit in lupta pentru titlu, elevii lui Contra impiedicandu-se in deplasarea de la Iasi.

Chiar daca au deschis scorul rapid, "ros-albii" au primit doua goluri pe finalul meciului si au parasit terenul invinsi cu scorul de 2-1.

Nemec a marcat pentru Dinamo inca din minutul 7, reusind sa devieze usor cu capul un balon centrat de Anton.

Gazdele nu au renuntat la lupta si au inceput sa puna imediat probleme in jumatatea dinamovista, Andrei Cristea fiind cel mai periculos om al iesenilor.

In repriza secunda, bucurestenii au preferat sa se apere, in timp ce moldovenii au crescut presiunea cu fiecare minut ce trecea.

Nedelcearu i-a lasat pe dinamovisti in 10 jucatori dupa ce a vazut al doilea cartonas galben in minutul 74, iar cinci minute mai tarziu ugandezul Kizito a egalat dupa o serie de gafe ale aparatorilor lui Contra.

Dupa alte cinci minute s-a restabilit si egalitatea numerica, Qaka fiind la randul lui eliminat pentru doua cartonase galbene.

Iesenii au dat lovitura in prelungiri, atunci cand debutantul Jo a marcat golul victoriei Politehnicii in fata celor de la Dinamo.

Echipele de start

Poli Iasi: Kelava - Almeida, Frasinescu, Cioinac, Badic - Qaka, Chelaru - Pedro Mendes, Platini, Sin - A. Cristea (cp)

Rezerve: Koselev, D. Spataru, Luwaga, Moisi, Pantiru, Joalisson, Stefanescu

Antrenor: Flavius Stoican.

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Marici, Katsikas - P. Anton, Mahlangu - Hanca, Albin, Salomao - Nemec

Rezerve: Branescu, Costache, Rivaldinho, Bumba, Bawab, Dudea, I. Serban

Antrenor: Cosmin Contra

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Dinamo invinsa Iasi, #Dinamo Liga 1 rezultat, #Iasi victorie Dinamo , #stiri Dinamo