Dinamo, umilita de Sportul in "Groapa"

Sambata, 17 Martie 2012, ora 23:17
4526 citiri

Formatia Dinamo Bucuresti a fost umilita, pe propriul teren din "Groapa", de codasa Sportul Studentesc, care s-a impus in meciul din etapa cu numarul 21 a Ligii 1, scor 3-1.

Reveniti in "Stefan cel Mare" dupa un prim meci pe National Arena, dinamovistii au fost parasiti de fani. Chiar si asa "cainii" au deschis scorul rapid, Marius Niculae reusind sa devieze in poarta lui Lungu un sut trimis de Danciulescu.

"Studentii" nu au acuzat socul primirii unui gol in primele minute si au iesit imediat la joc, Nistor restabilind egalitatea in minutul 11 dupa ce a reluat in poarta o centrare perfecta trimisa de Lazar.

De nerecunoscut, trupa lui Liviu Ciobotariu a incercat sa reia ofensiva, insa jucatorii au fost departe de forma aratata anul trecut. Gruparea din Regie a profitat de apatia gazdelor si Ferfelea a dat lovitura, cu largul concurs al portarului Balgradean.

In partea secunda, cei de la Sportul au ratat o serie de ocazii monumentale in incercarea de a da lovitura finala pe contraatac.

Dinamo a atacat in disperare poarta lui Lungu, insa a fost periculoasa doar cu suturi din afara careului. Un astfel de sut, expediat de Catalin Munteanu, a lovit bara transversala.

Pe contra, Sportul a reusit si golul de 3-1, prin Lazar, incheind astfel conturile in "Groapa" chiar daca Tucudean a lovit si el bara in prelungiri.

In urma acestui rezultat Dinamo a pierdut prima pozitie din clasamentul Ligii 1, ocupata acum de CFR Cluj, care are un avans de doua puncte.

Merita remarcat faptul ca Sportul a castigat toate cele 3 meciuri jucate in 2012 in Liga 1, echipa din Regie avand acum sanse reale de a se salva de la retrogradare.

Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...