Cristea, urmarit de TSKA Moscova si Sporting Lisabona

Vineri, 04 Aprilie 2008, ora 08:05
1432 citiri

Mijlocasul dinamovist, Adrian Cristea, a fost urmarit pe tot parcursul partidei cu CFR Cluj de scouteri veniti special pentru el de la Sporting Lisabona si TSKA Moscova, dar acestia nu si-au putut face insa o parere, din cauza faptului ca jucatorul a evoluat doar 30 de minute.

Chiar daca dupa ce Mircea Rednic a plecat de la echipa, Cristea si-a pierdut locul de titular, acesta a ramas in atentia unor cluburi importante din Europa datorita polivalentei sale, jucatorul putand evolua ca mijlocas coordonator sau pe benzi.

Reprezentantii celor doua cluburi si-au anuntat prezenta la toate partidele echipei Dinamo din acest sezon pentru a-l putea vedea "la treaba" pe Cristea.

Scandal la nivel înalt în Rusia. Un ministru decorat de Putin, reținut pentru luare de mită
Ministrul adjunct al Apărării din Rusia, Timur Ivanov, a fost reţinut sub suspiciunea de luare de mită, informează agenția TASS printr-un comunicat. "Suspectat de comiterea unei...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#adrian, #cristea, #Dinamo, #ofertat, #urmarit, #interes, #tska, #Moscova, #sporting, #Lisabona , #stiri Dinamo