Dinamo a invins fara probleme pe Victoria Branesti

Luni, 22 Noiembrie 2010, ora 22:20
1726 citiri

Dinamo reusit sa se impuna in ultimul meci al etapei cu numarul 16 din Liga 1, "ros-albii" trecand cu scorul de 4-2 de Victoria Branesti.

Intalnirea a inceput in nota de dominare a baietilor lui Andone, Paun si Danciulescu trecand pe langa deschiderea scorului. Catalin Munteanu a lovit bara cu un sut in minutul 13 iar acelasi Danciulescu a inscris in minutul 29, din pasa lui Paun.

Pana la finalul primei reprize, Dinamo a continuat sa domine autoritar. A doua parte a inceput ca prima, cu bucurestenii aflati la conducerea jocului. Golul 2 a venit firesc, dupa cateva ratari ale lui Danciulescu, Paun si Alexe. Kone a inscris din centrarea omniprezentului Gerogian Paun si a rispit emotiile.

In minutul 58, Dinamo a primit penalti la o interventie nefericita a lui Bar la Alexe. Jucatorul de la Branesti a fost eliminat, Cristea a ratat lovitura de la 11 metri, insa Rubio a fost pe faza si a marcat.

3 minute mai tarziu Maghici a redus din diferenta, insa Alexe a inscris la randul sau si a refacut avantajul de 3 goluri in favoarea lui Dinamo. Simion a semnat ultima reusita a meciului, "cainii" castigand chiar mai clar decat o arata scorul si reintrand in lupta pentru titlu.

Echipele:

VICTORIA: Stoicescu - Maghici, Bar, Isac, Nicola - Avram, Olariu, Iacob, Popa, Nicoara - Simion.

Rezerve: Bordeianu, Fl. Petre, C. Coman, Novac, Straut, B. Oprea, Ispir.

DINAMO: Dolha - Rubio, D. Grigore, Moti, Diabate - G. Paun, Kone, C. Munteanu, Adrian Cristea - Alexe, Danciulescu.

Rezerve: Naumovski, Rus, Scarlatache, Garat, R. Stanescu, Bordeanu, Bazzi.

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
#Dinamo victorie Branesti, #Dinamo castiga Branesti, #Dinamo clasament Liga 1 , #stiri Dinamo