Dinamo pierde primul amical al verii. Ce s-a intamplat cu Hearts

Duminica, 06 Iulie 2014, ora 22:44
3204 citiri

Dupa trei victorii la rand, pentru Dinamo a venit si prima infrangere in stagiul de pregatire din Anglia, scor 1-2 cu scotienii de la Hearts.

Jocul a inceput abrut cu un gol al scotienilor, dupa ce Nicholson a deschis scorul in minutul 3. Mai mult, Stoican l-a pierdut si pe Durimel, din cauza unei entorse.

Bilinski a egalat totusi 10 minute mai tarziu, dupa o faza creata de Lazar.

Totusi, in mai putin de 10 minute, Hearts a mai inscris o data. Marc a respins la Oliver un sut de la 20 de metri si acesta a inscris in poarta goala.

Dupa pauza, in minutul 48 Rus l-a bruscat pe arbitru si a fost eliminat. In plus, Cosmin Matei s-a accidentat si el si este suspect de ruptura.

Echipa de start a lui Dinamo: Marc - L. Rus, Durimel, Ad. Popa II, Fai - Boubacar, Barboianu, Elton - C. Matei, Bilinski, V. Lazar.

Pe 8 iulie, Dinamo joaca un alt amical in Anglia. Adversarul "cainilor" va fi campioana Bulgariei, Ludogorets, formatie la care joaca si Cosmin Moti.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#dinamo pierde prim amical, #dinamo infrangere hearts, #dinamo meci hearts infrangere , #stiri Dinamo