Dinamo ramane fara victorie in Spania

Luni, 20 Ianuarie 2020, ora 18:53
2527 citiri

Dinamo a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat luni cu NK Osijek, aflata pe locul 4 in prima liga de fotbal din Croatia.

Partida a avut loc pe "Stadio Arroyo Enmedio" din Esetepona.

Golul "cainilor" i-a apartinut lui Slavko Perovic, in minutul 16, in timp ce pentru croati a marcat Frena Beljo, in minutul 80.

Antrenorul Dusan Uhrin Jr. a inceput partida cu urmatorul "11": Straton - Serban, Bejan, Puljic, Sin - Filip - Moldoveanu, Rauta, Fabbrini, Lazar - Perovic.

A fost al treilea meci amical al "ros-albilor" in Spania, dupa 0-1 cu Dynamo Dresda si 1-1 cu Bochum.

Ultimul joc amical al lui Dinamo este programat miercuri, cu rusii de la Krasonodar.

Campanie intensă pentru candidatura lui Geoană la prezidențiale. S-a lansat un nou site de susținere
O campanie de susținere pentru candidatura lui Mircea Geoană, actualul secretar general adjunct al NATO, a fost demarată în online. Inițiativa, care se recomandă drept o „platformă...
Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...