Esec usturator pentru Dinamo cu o formatia din liga a doua

Miercuri, 11 Iulie 2018, ora 16:05
3749 citiri

FC Dinamo Bucuresti a pierdut ultima partida amicala din cadrul stagiului de pregatire in Polonia, scor 2-5 (0-3) cu Chojniczanka Chojnice, disputata miercuri la Gniewino.

Golurile ros-albilor au fost marcate de Robert Moldoveanu (81) si Mihai Neicutescu (88), anunta site-ul oficial al cainilor.

Esanu - D. Ciobotariu, Ehmann, C. Dima, Vl. Olteanu - I. Serban, Dudea, Tircoveanu - Pesic, Neicutescu, Moldoveanu au evoluat, din primul minut, pentru echipa antrenata de Florin Bratu, iar dupa pauza au mai jucat Axente, Sorescu si R. Grigore.

Delegatia dinamovistilor va reveni maine in tara, la ora 17:20, pe Aeroportul "Henri Coanda".

Iata, mai jos, rezultatele inregistrate de echipa din Stefan cel Mare in primele patru meciuri amicale programate in Polonia:

DINAMO vs Olimpia Elblag 4-0 (2-0)

Deian Sorescu (16), Sergiu Hanca (30), Daniel Popa (74), Ionut Serban (81)

DINAMO vs Arka Gdynia 3-0 (1-0)

Dan Nistor (28), Sergiu Hanca (50), Daniel Popa (58)

DINAMO vs Zaglebie Lubin 1-1 (0-1)

Dan Nistor (50)

DINAMO vs Jagiellonia 1-4 (0-1)

Denis Ciobotariu (66)

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Dinamo infrangere meci amical, #Dinamo rezultate meciuri amicale , #stiri Dinamo