Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Homei: "La Dinamo se petrec lucruri neplacute"

Dupa Ilie Iordache, un alt jucator al lui Dinamo spune ca la clubul din Soseaua Stefan cel Mare se petrec "lucruri neplacute".

Sergiu Homei, intors la Dinamo in aceasta vara, dupa ce in sezonul trecut a fost imprumutat la Poli Iasi, spune ca nu vrea sa ramana la Dinamo.

"Deocamdata sunt al lui Dinamo, dar se intampla multe lucruri neplacute aici. Momentan nu pot spune mai multe, pentru ca nu stiu ce va fi. Cred ca nu mai sunt dorit si, in acest caz, mi-as dori sa revin la Poli Iasi, unde m-am simtit foarte bine in sezonul trecut si unde oamenii m-au respectat", a spus Homei.

Din aceasta cauza, Homei nu s-a prezentat la antrenamentul de joi dimineata al "cainilor".

Miercuri, mijlocasul Ilie Iordache a lansat un atac dur la adresa conducerii clubului "ros-alb", spunand ca la Dinamo e la fel ca la puscarie.

Sergiu Homei (21 de ani) a fost achizitionat de Dinamo la jumatatea sezonului 2006-2007 de la formatia maghiara Sopron, iar in editia trecuta de campionat a fost imprumutat la Politehnica Iasi.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...