709 citiri

Mijlocasul Ilie Iordache a declarat, miercuri, dupa ce a semnat un nou contract cu Dinamo, ca este bucuros de acest lucru si ca este pregatit sa lupte pentru un loc de titular.

"Ma bucur ca am semnat un nou contract. Sunt linistit si pregatit din toate punctele de vedere sa lupt pentru un post de titular. Nu mi-e teama de concurenta si sper din tot sufletul sa ne indeplinim obiectivele. Am regasit la Dinamo un grup unit, foarte motivat, ceea ce conteaza foarte mult pentru performanta!", a declarat Iordache pentru site-ul oficial al clubului.

"Tiganul", asa cum este poreclit, si-a prelungit, miercuri, contractul cu Dinamo. Noua intelegere este valabila 5 sezoane, iar salariul sau a crescut de patru ori, la aproape 70.000 de dolari pe an.

Ilie Iordache (23 de ani) evolueaza ca mijlocas ofensiv sau atacant si a mai jucat in cariera sa pentru Faur Bucuresti, CSM Resita, Universitatea Craiova si Pandurii Targu Jiu.

In ultimele doua sezoane, Ilie a fost imprumutat de Dinamo la Pandurii Targu Jiu, grupare pentru care a evoluat in 55 de meciuri in LIga I, reusind sa marcheze 11 goluri.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#Dinamo, #pandurii targu jiu, #ilie iordache, #contract, #bucuros , #stiri Dinamo