Ion Marin confirma plecarea de la Dinamo

Vineri, 23 Octombrie 2009, ora 17:23
1369 citiri

Ion Marin a anuntat, vineri, ca si-a reziliat contractul cu formatia Dinamo, pentru a pleca si antrena in Arabia Saudita.

"In urma cu o luna am primit o oferta de a antrena in strainatate, iar azi-noapte (n.r. joi), dupa meciul de la Istanbul, am hotarat sa dau curs acestei propuneri. Rezilierea contractului cu Dinamo s-a facut pe cale amiabila, cu acordul ambelor parti", a spus Ion Marin pentru site-ul oficial al lui Dinamo.

"Sapaliga" a semnat deja un angajament valabil pentru urmatoarele luni cu formatia saudita Al-Ettifagh, care a fost antrenata in sezonul trecut de Ioan Andone.

Ion Marin (54 de ani) fusese numit in functia de antrenor principal al lui Dinamo in urma cu mai putin de 3 saptamani.

De-a lungul carierei, tehnicianul nascut la Ciorogarla a mai pregatit formatiile Petrolul Ploiesti, Farul Constanta si Astra Ploiesti.

Costel Orac sau cuplul Cornel Dinu - Cornel Talnar sunt favoriti pentru a-i lua locul lui Ion Marin.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...