Rezultat rusinos pentru Dinamo in etapa a 3-a din playout-ul Ligii 1

Vineri, 30 Martie 2018, ora 22:40

Dinamo a fost invinsa vineri seara, pe teren propriu, de "lanterna rosie" a Ligii 1, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a a playout-ului.

Pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare, "cainii rosii" au pierdut cu 1-2 intalnirea disputata cu Juventus Bucuresti, aflata la prima victorie obtinuta in deplasare in acest sezon!

Scorul a fost deschis in minutul 10 de oapeti, prin Ciprian Petre, cu un sut din interiorul careului.

La pauza, Florin Bratu l-a inlocuit pe Torje, iar "cainii" au restabilit egalitatea in minutul 51, prin Daniel Popa, dupa o eroare a fundasilor lui Juventus.

Ultima clasata a revenit insa in avantaj in minutul 70, cand fundasul brazilian Walace a facut un sprint de 50 de metri si a punctat cu un sut din 10 metri.

E prima infrangere suferita de Dinamo sub conducerea lui Florin Bratu.

In urma acestui rezultat, Dinamo ramane, totusi, pe prima pozitie in clasamentul din playout, cu 23 de puncte. De partea cealalta, Juventus paraseste, cel putin pentru moment, ultimul loc, urcand pe pozitia a 6-a, cu 13 puncte.

Dinamo: Mutiu - Romera, Popescu, Katsikas, Olteanu - Mahlangu, Nistor - Torje, Pesici, Moldoveanu - Popa.
Antrenor: Florin Bratu.

Juventus: Draghia - Kardes, Walace, Leca, Popescu - Gheorghe, Acolatse - Draghici, CPetre, Nicoara - Elek.
Antrenor: Marius Baciu.

Arbitru: Marian Balaci.