Spaniolul Borja Valle a dat golul campionatului in Romania. "Este posibil sa fie unul dintre cele mai frumoase goluri din cariera mea"

Sambata, 12 Septembrie 2020, ora 07:54
3415 citiri

Spaniolul Borja Valle Blonga a declarat, vineri, ca golul marcat de la peste 50 de metri in meciul terminat la egalitate, scor 1-1, de Dinamo cu FC Botosani, este probabil unul dintre cele mai frumoase din cariera sa.

"Este posibil sa fie unul dintre cele mai frumoase goluri din cariera mea, dar mai mult ma bucur pentru echipa. Acum, de cand stam in tribuna, am vazut ca portarul lor sta iesit mult si am luat decizia asta. Toti jucatorii spanioli am ramasi fara cuvinte cand i-am vazut pe fani in afara stadionului", a declarat Borja la Digisport.

Formatia Dinamo a incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania echipei FC Botosani, in etapa a III-a a Ligii I.

Pentru Dinamo a marcat Borja, in minutul 48, in timp ce FC Botosani a punctat prin autogolul lui Isma Lopez, din minutul 37.

Golul marcat de Borja Valle a fost din propria jumatate, de la peste 50 de metri.

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...