Vedetele lui Dinamo au remizat cu Genclerbirligi

Duminica, 31 Ianuarie 2010, ora 17:03
855 citiri

Dinamo a terminat la egalitate, scor 1-1, cu formatia turca Genclerbirligi, intr-un meci amical disputat, duminica, in Antalya.

Dupa ce sambata a folosit echipa a doua in amicalul cu Lask Linz, Cornel Talnar a trimis titularii impotriva turcilor. Adversarii din Turcia, aflati in plin campionat, au dominat partida si si-au creat numeroase ocazii de poarta.

Genclerbirligi a deschis scorul in minutul 73, dupa un penalty comis de Cosmin Moti, insa Andrei Cristea a egalat, tot din penalty, cu doua minute inainte de final.

Cornel Talnar a inceput cu urmatoarea echipa: Dolha - Molinero, Goian, Moti, Pulhac - Torje, N'Doye, Margaritescu, Adrian Cristea - Niculescu, Niculae.

Dupa pauza, tehnicianul dinamovist i-a mai folosit pe Munteanu, Scarlatache, Zie Diabate, Zicu, Liviu Ganea si Andrei Cristea.

C.M.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...