Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

8 ani de la disparitia lui Catalin Hildan

Duminica, 05 Octombrie 2008, ora 10:03
3363 citiri

Duminica, 5 octombrie 2008, se implinesc 8 ani de la trecerea in nefiinta a celui care a fost "unicul capitan" al lui Dinamo, Catalin Hildan.

In ziua partidei cu Farul Constanta, din Liga I, fotbalistii dinamovisti vor intra pe teren in tricouri cu numarul 11, iar pe tabela stadionului din Stefan cel Mare vor fi prezentate imagini cu cel care a fost Catalin Hildan.

"Catalin a fost si va ramane prietenul meu. Nu trece nicio zi din viata mea fara sa nu ma gandesc la el. Am un tablou cu chipul lui in peluza, o imagine la care ma opresc de fiecare data cand trec pe langa el. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!" - Marius Niculae, atacant Dinamo.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...