Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Umilință maximă pentru Dinamo! Ce s-a întâmplat în ”derby-ul” ultimelor două clasate din Liga 1

Vineri, 03 Decembrie 2021, ora 23:05
3891 citiri
Dinamo a pierdut cu Academica

Formaţia Academica Clinceni, ultima clasată în Liga 1, a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, ocupanta penultimului loc, într-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii 1 Casa Pariurilor. Pentru Clinceni este primul succes din acest sezon.

Golul a fost marcat de Patriche ’33.

Academica Clinceni: Ureche – Pashov, Bilali, Patriche, Holzmann – Cascini (Gardoş ’75), Ventura – Ion, Omoh (Chandarov ’65), De Amorim (Cioiu ’80) – Vellios.

Dinamo: Iliev – Radu (Torje ’59), Pinto, Grigore, Filip – Sorescu, Răuţă (Kenourgios ’74), Itu (Ivanovski ’46) – Matei, Nunic (Vestenicky ’74), Bordusanu (Ehmann ’59). Antrenor: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Omoh ‘7, Cascini ‘22, Bilali ’25, Patriche ’59, De Amorim ’80, Chandarov ‘86 / Ivanovski ’58, Pinto ’69, Torje ‘90+1

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Andrei Gabriel Constantinescu, Alexandru Filip – Bogdan Dumitrache

Observatori: Paul Alexandru Mincu, Irina Mîrţ

Dinamo ocupă locul 15 în clasamentul Ligii 1, cu 9 puncte (două victorii, trei remize, 13 înfrângeri), în timp ce Academica este pe ultima poziţie, cu 7 puncte (o victorie, patru remize, 13 înfrângeri). Lider este CFR Cluj, care are 45 de puncte şi este urmată pe podium de FCSB – 37 de puncte şi FC Voluntari – 29 de puncte. Primele trei clasate au câte 17 jocuri.

Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...
EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...