Un nou rezultat dezastruos pentru Dinamo în Liga 2. Ce s-a întâmplat la Buzău și cum arată clasamentul

Duminica, 18 Septembrie 2022, ora 13:09
3898 citiri
Dinamo a fost învinsă la Buzău

Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică, în deplasare, scor 2-1, de echipa Gloria Buzău, în etapa a VII-a din Liga 2 Casa Pariurilor.

Pentru Dinamo a marcat Giafer, în minutul 2, în timp ce pentru buzoieni au punctat Lopez '24 şi Gaitan '79.

Alte rezultate de duminică, din Liga 2:

Oţelul Galaţi – Fotbal Club Braşov 2-1

Unirea Slobozia – Politehnica Iaşi 0-0

Ripensia Timişoara – AFK Csikszereda 0-0

Partida CSA Steaua – Unirea Constanţa a fost amânată.

Lider este Oţelul, cu 15 puncte, urmată de Unirea Slobozia, cu 14 puncte, şi de CSC Şelimbăr, tot cu 14 puncte.

Dinamo este pe 16, cu 6 puncte, iar pe ultimul loc este Metaloglobus, cu un punct.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...