Djokovic l-a demolat pe favoritul gazdelor de la Australian Open! Programul sferturilor de finală

Luni, 23 Ianuarie 2023, ora 12:25
1965 citiri
Novak Djokovic e în sferturi la Australian Open FOTO facebook

Novak Djokovic a făcut o demonstrație de forță în optimi la Australian Open, unde l-a avut ca adversar pe favoritul gazdelor, Alex De Minaur (24 ATP).

Sârbul n-a avut milă de mai tânărul său combatant, pe care l-a învins clar în trei seturi, scor 6-2, 6-1, 6-2, într-un meci care a durat puțin peste două ore.

În sferturile de finală, Djokovic va juca împotriva rusului Andrey Rublev, care l-a eliminat pe Holger Rune.

Celelalte sferturi de finală sunt:

Karen Khachanov - Sebastian Korda

Tommy Paul - Ben Shelton

Stefanos Tsitsipas - Jiri Lehecka

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
#djokovic, #calificare, #Australian Open, #sferturi de finala, #de minaur, #demolat , #Australian Open