Lovitură în cariera lui Novak Djokovici, după eliminarea de la Roland-Garros

Miercuri, 01 Iunie 2022, ora 08:43
7602 citiri
Novak Djokovici FOTO facebook

Novak Djokovici, liderul mondial al tenisului masculin, a fost învins în sferturile de finală ale turneului de la Roland-Garros.

Rafael Nadal s-a impus într-un thriller de patru ore și 12 minute cu scorul de 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (4).

Eșecul vine pentru Nole și cu o altă lovitură. El va pierde locul 1 mondial și va coborî până pe locul 3 ATP după Roland-Garros.

Lider ar putea deveni Alexander Zverev, dacă va triumfa la Roland-Garros, sau rusul Medvedev, în cazul în care acesta nu câștigă trofeul.

Cert e că atât Zverev cât și Medvedev îl vor depăși pe Djokovici.

Zverev va juca în semifinale cu Nadal, în vreme ce Medvedev a fost eliminat în optimi de croatul Marin Cilici.

Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...
Rafael Nadal, anunț îngrijorător: ”Dacă ar fi mâine, nu aș juca”
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal, fost lider ATP, spune că va juca la Roland-Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului, doar dacă se va simţi suficient pregătit, scrie AFP. La...