Novak Djokovici a revenit triumfal pe teren, dar s-a confruntat cu o problemă neașteptată

Vineri, 30 Septembrie 2022, ora 08:35
4478 citiri
Novak Djokovici a câștigat la Tel Aviv FOTO facebook

Novak Djokovici participă la turneul de la Tel Aviv, unde a obținut o victorie clară în primul tur, contra spaniolului Pablo Andujar.

El nu mai jucase din luna iulie, când a câștigat turneul de la Wimbledon, fiind nevoit să absenteze de la US Open, întrucât e nevaccinat.

Sârbul, acum pe locul 7 ATP, a câștigat clar primul set cu 6-0, în numai 25 de minute. În cel de-al doilea însă, a fost nevoie de 25 de minute pentru a se tranșa un game, deoarece Pablo Andujar a salvat cinci mingi de break și a reușit să câștige la a opta șansă pe care a avut-o la dispoziție.

În cele din urmă, Djokovici s-a impus după o oră și 27 de minute cu 6-0, 6-3, iar mai departe îl va întâlni pe canadianul Vasek Pospisil (locul 149 mondial).

Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...
Meci suspendat în campionatul Italiei, după ce un jucător s-a prăbușit pe teren
Meciul dintre echipele italiene Udinese şi AS Roma, disputat duminică la Udine, în etapa a 32-a din Serie A, a fost întrerupt în minutul 72, după ce Evan Ndicka, jucătorul Romei, s-a...
#Djokovici, #tel aviv, #victorie, #meci, #revenire, #game 25 minute , #stiri tenis