Sosia lui Donald Trump vinde budincă într-o piață. Asemănarea cu președintele american i-a adus succes în afaceri

Miercuri, 15 Ianuarie 2025, ora 14:54
3832 citiri
Sosia lui Donald Trump vinde budincă într-o piață. Asemănarea cu președintele american i-a adus succes în afaceri
Trump de Pakistan se mândrește cu asemănarea FOTO Hindustan Times

În Pakistan, un vânzător ambulant a devenit vedetă locală datorită asemănării cu președintele ales al SUA. Oamenii se îngrămădesc să-și facă poze cu el. Într-o piață aglomerată din provincia Punjab, vânzătorul de alimente, despre care localnicii spun că are o asemănare izbitoare cu președintele ales al SUA, Donald Trump, se bucură de mai mult succes în afaceri decât ceilalți comercianți.

„Ne simțim ca și cum Trump a venit aici să vândă kheer (budincă)”, a spus Mohammad Yaseen, un localnic care preferă să cumpere desertul de la Saleem Bagga, vânzătorul care seamănă cu Trump și care cântă pentru a atrage clienții, arată Hindustan Times.

„Când cântă să vândă kheer, venim la el”, a spus Yaseen.

Bagga, în vârstă de 53 de ani, își împinge căruciorul de lemn colorat de-a lungul drumului, livrând budinca lăptoasă. Poartă o jachetă neagră peste tunica sa pentru a se proteja de frigul iernii.

Mulțimea se adună în timp ce Bagga, care are o freză blondă distinctivă din cauza albinismului, cântă versurile unei melodii punjabi: „Acum coboară la mine, iubirea mea, nu întârzia, ochii mei s-au săturat să aștepte”.

Un localnic, Imran Ashraf, își face un selfie cu Bagga.

„Kheer-ul lui este cu adevărat delicios... Vorbim cu el și ne facem selfie-uri cu el, apoi le arătăm prietenilor noștri, spunând că am făcut poze cu Trump”, a spus Ashraf.

Bagga nu este deranjat de atenția constantă și de camerele care îl urmăresc prin piață și chiar în cartierul său natal din districtul Sahiwal. „Fața mea seamănă cu Donald Trump, de aceea oamenii își fac selfie-uri cu mine... Mă simt foarte bine”, a spus el.

Îngrijorările cresc după ce Musk primește din ce în ce mai multă putere. Miliardarul va verifica Pentagonul
Îngrijorările cresc după ce Musk primește din ce în ce mai multă putere. Miliardarul va verifica Pentagonul
Preşedintele Donald Trump a anunţat că îl va însărcina pe Elon Musk să conducă un audit al Departamentului Apărării, susţinând că se aşteaptă să descopere fraude şi abuzuri...
Administrația Trump suspendă activitatea Biroului pentru Protecţia Financiară a Consumatorilor. „O trădare a milioanelor de americani”
Administrația Trump suspendă activitatea Biroului pentru Protecţia Financiară a Consumatorilor. „O trădare a milioanelor de americani”
Russell Vought, noul şef al Biroului pentru Protecţia Financiară a Consumatorilor şi fost director al Biroului pentru Management şi Buget sub administraţia Trump, a ordonat sâmbătă seara...
#Donald Trump, #sosie, #comerciant, #budinca, #Pakistan , #stiri Donald Trump
  1. Secretul pentru o mai bună sănătate mintală: 8 lucruri pe care nu ar trebui să le faci
  2. Ingredientul comun din bucătărie care provoacă 1,9 milioane de decese anual. De ce ar trebui să reducem consumul
  3. De ce dietele cu sucuri naturale și cu legume ar putea declanșa probleme grave de sănătate STUDIU
  4. Rețeta prin care un oraș din România a ajuns în topul destinațiilor turistice. "Nu inventăm roata, ne inspirăm și noi cât putem"
  5. Alimente populare cu un conținut ridicat de zahăr. Aplicația care te ajută să afli rapid informații esențiale despre cât de sănătoase sunt produsele alimentare
  6. Cea mai bună metodă de a fierbe un ou, dezvăluită de oamenii de știință: durează 32 de minute, dar „rezultatul este cu adevărat excepțional”
  7. Predicții din astrologia chineză în Anul Șarpelui pentru liderii lumii. Trump, probleme de sănătate, Xi Jinping, provocări economice, iar Putin va suferi consecințe
  8. Burger cu carne crudă de la Mc Donald's. "Comandasem pentru mine și pentru copiii mei. Mi se pare de groază să primești un burger crud"
  9. Cinci semne clare că ai putea fi milionar, dacă ai încerca
  10. Celebru Martin Scorsese a adus un omagiu regizorilor români: „Îmi plac foarte mult filmele românești”